37.9k
Home  »  Articole  »  Întrebări-Răspunsuri   »   Privind modificarea documentelor în cazul schimbării numelui angajatului

Privind modificarea documentelor în cazul schimbării numelui angajatului

26.11.201421.818 views Elena Colesnic, contabil

Privind modificarea documentelor în cazul schimbării numelui angajatuluiÎntrebare:Cum se procedează în cazul în care angajatul își schimbă numele?Răspuns:Numele şi prenumele constituie atributele de bază prin care se identifică în societate persoana fizică concretă şi care se înscriu în mod obligatoriu în actele de stare civilă, precum şi în alte acte oficiale, precum se menţionează în art. 28 şi 29 al Codului Civil al Republicii Moldova. Orice cetăţean poate schimba numele şi patronimicul său, ...

Această informație este protejata

Pentru a vizualiza vă rugăm să vă autentificați

Inregistrare Autentificare

Comentarii

Articole similare

Înregistrare

Restabilire

Se încarcă...