37.9k
Home  »  Articole  »  Întrebări-Răspunsuri   »   Privind termenul-limită de eliberare a bonului de casă din momentul încasării numerarului

Privind termenul-limită de eliberare a bonului de casă din momentul încasării numerarului

Întrebare: La entitatea „X” (restaurant) a fost efectuat un control fiscal la faţa locului prin metoda verificării operative. În rezultat, la efectuarea cumpărăturii de control, bonul de casă nu a fost emis decât după 30 minute din momentul achitării. Reprezintă această situație o încălcare? Care este termenul-limită de eliberare a bonului de casă din momentul încasării numerarului? Răspuns: Potrivit art. 8 alin. (2) lit. c) a Codului fiscal al RM nr. 1163/1997 (în continuare – CF), contr...

Această informație este protejata

Pentru a vizualiza vă rugăm să vă autentificați

Inregistrare Autentificare

Comentarii

Articole similare

Înregistrare