37.9k
Home  »  Articole  »  Întrebări-Răspunsuri   »   Logo-ul companiei pe autoturism: achităm sau nu taxa pentru dispozitivele publicitare?

Logo-ul companiei pe autoturism: achităm sau nu taxa pentru dispozitivele publicitare?

06.06.2024242 views Daniela Manolachi, contabil

Întrebare: Societatea activează în domeniul prestării serviciilor de consultanță în afaceri. Pe unul dintre automobilele deținute, întreprinderea dorește să plaseze informația privind denumirea companiei, logo-ul, numărul de telefon etc. Suntem obligați să achităm taxa pentru dispozitivele publicitare? Răspuns: În conformitate cu art. 290 lit. q) din Codul fiscal, subiecți ai impunerii cu taxa pentru dispozitivele publicitare sunt persoanele fizice înregistrate în calitate de întreprinzător ...

Această informație este protejata

Pentru a vizualiza vă rugăm să vă autentificați

Inregistrare Autentificare

Comentarii

Articole similare

Înregistrare

Restabilirea parolei

Se încarcă...