37.9k
Home  »  Articole  »  Întrebări-Răspunsuri   »   Aplicarea ștampilei pe factura fiscală de către furnizor

Aplicarea ștampilei pe factura fiscală de către furnizor

11.08.20221.000 views Daniela Manolachi, contabil

Întrebare: Societatea prestează servicii cu macarale. Pentru prestarea serviciilor urmează să se emită factura fiscală. Șeful de șantier deține o ștampilă de forma pătrată, pe care sunt indicate denumirea companiei, codul fiscal, funcția sa și numele/prenumele. D-lui menționează că anterior a aplicat această ștampilă pe facturile fiscale. Spuneți-mi vă rog, dacă este validă ștampila pentru a fi aplicată pe factura fiscală? Răspuns: În conformitate cu art.3 pct.5 din Legea nr.845/1992 cu...

Această informație este protejata

Pentru a vizualiza vă rugăm să vă autentificați

Inregistrare Autentificare

Comentarii

Articole similare

Înregistrare

Restabilirea parolei

Se încarcă...