37.9k
Home  »     »   Contabil şef – Vioser Consulting SRL
angajeaza:Contabil şef – Vioser Consulting SRL
14.01.2020
  • Chisinau
  • Superioare
  • Full-time

DESCRIEREA POSTULUI SI RESPONSABILITATI DE BAZA

  • Anywhere

Noi oferim:
• Salariu competitiv
• Cursuri plătite pentru certificările CAP/CIPA
• Cursuri plătite în domeniul contabil
• Creștere profesională
• Un mediu de lucru prietenos
Cei interesați de oferta noastră, transmite-ți CV ul la adresa contact@vioser.md până la data de 30.01.2020. Toți aplicanții vor fi tratați strict confidential.

asddddddddddasddsada

To apply for this job email your details to stirbu_adrian@yahoo.com

Cerinţe faţă de candidat

Profil și calificări:

• Studii superioare în Contabilitate și/sau Finanțe;
• Master sau CIPA (ori alte calificări internaționale) reprezintă un avantaj;
• 5+ ani de experiență în contabitate și fiscalitate (inclusiv restabilirea contabilității, soluții de optimizare fiscală);
• Experiență obligatorie în menținerea evidenței contabile în servicii și IT;
• Experiență obligatorie în salarizare;
• Experiența anterioară de lucru într-o companie prestatoare de servicii de contabilitate reprezintă un avantaj major;
• Experiență în HR reprezintă un avantaj;
• Cunoașterea obligatorie a legislației contabile și fiscale locale; SNC (Standardele Nationale de Contabilitate);
• Cunoașterea principiilor contabile este obligatorie;
• Cunoașterea obligatorie a programului Contabil 1C8.3
• Abilități de a coordona și organiza echipa de contabili: delimitarea sarcinilor și responsabilităților, monitorizarea îndeplinirii sarcinilor, rapoartelor și angajamentelor zilnice;
• Abilități de stabilire a KPI-urilor pentru angajații contabili subordonați și evaluarea îndeplinirii acestora;
• Abilități în comunicare cu clienții în vederea soluționării cererilor acestora în domeniul prestării serviciilor fiscal-contabile;
• Abilități în setarea procesului intern de lucru aferent serviciilor de contabilitate și HR;
• Abilități în coordonarea sistemului de raportare intern;
• Orientat pe rezultat, organizat, independent și focusat deadline;
• Comunicabilitate și orientare pe client;
• Cunoașterea foarte bună a calculatorului, inclusiv MS Office;
• Romana, Rusa și Engleza;
• Abilități de lucru în echipă
• Capacitate de învățare rapidă, individual și un grad înalt de confidențialitate

Înregistrare

Restabilirea parolei

Se încarcă...