37.9k
Home  »     »   Contabil şef – SRL SAMUROL
angajeaza:Contabil şef – SRL SAMUROL
22.10.2018
  • Chisinau
  • Superioare
  • Full-time

DESCRIEREA POSTULUI SI RESPONSABILITATI DE BAZA

  • Anywhere

– Responsabil pentru activitatea financiară a companiei;
– Responsabil pentru evidenţa contabilă;
– Responsabil pentru calculul , transferul și evidența plăților salariale;
– Responsabil pentru efectuarea procedurilor lunare de închidere a bilanţului contabil şi calculilor;
– Pregătirea rapoartelor financiare;
– Controlul tuturor calculelor şi plăţilor aferente taxelor, prezentarea declaraţiilor fiscale lunare, trimestriale, anuale;
– Participarea în procedurile de bugetare anuală şi monitorizarea lunară a realizării bugetului;
– Rezolvarea tuturor sarcinilor financiare;
– Organizarea si asigurarea continua a evidentei contabile a întreprinderii;
– Înregistrarea corecta si la timp a tranzacțiilor, a perioadei de închidere, efectuarea raportului statistic, a celui fiscal si managerial;
– Elaborarea, divizarea şi controlul asupra executării bugetului;
– Analiza situației financiare si economice a companiei.

Condiţii de muncă:
-Lucru in oficiu confortabil
-Regim de lucru luni-vineri, de la 09.00 -18.00 (pauza de masa 1 ora)
-Retea corportariva de telefonie mobila
-Pachet social complet
-Colectiv dinamic si conducatori obiectivi
-Achitarea salariului la timp.

asddddddddddasddsada

To apply for this job email your details to stirbu_adrian@yahoo.com

Cerinţe faţă de candidat

- Studii superioare (contabilitate, economie, finanțe);
- Experiență de lucru în calitate de contabil-șef - minim 3 ani (experiență în producere constitue un avantaj);
- Cunoștințe avansate de operare PC;
- Cunoașterea programului 1C
- Cunoașterea sistemului fiscal național: principiile si metodele de impozitare, caracteristicile de impozite si taxe, metodele de plata a impozitelor si taxelor;
- Cunoștințe avansate în aplicarea legislației muncii;
- Cunoașterea principiilor de bază ale legislației în domeniul de administrare a întreprinderii; procedura de întocmire a planurilor, executarea contractelor;
- Cunoștințe în domeniul economic și a organizării procesului de producere,
- Cunoștințe în domeniul evidenței valorilor materiale și a mărfurilor;
- Cunoașterea limbilor română si rusă.

Înregistrare

Restabilire

Se încarcă...