37.9k
Home  »     »   Contabil şef – SOCIETATEA DE ASIGURĂRI ”ACORD GRUP” S.A.
angajeaza:Contabil şef – SOCIETATEA DE ASIGURĂRI ”ACORD GRUP” S.A.
29.07.2021
  • Chisinau
  • Superioare
  • Full-time
  • negociabil

DESCRIEREA POSTULUI SI RESPONSABILITATI DE BAZA

This listing has expired.

Cerinţe faţă de candidat

Cerințe de bază de candidat:
-Studii superioare în domeniile ce țin de științele economice, cu specializare în contabilitate, finanțe și/sau audit;
-Experiență cel puțin 2 ani în domeniul asigurărilor aferentă activității compartimentului sau experiență de cel puțin 3 ani în domeniul evidenței contabile și/sau întocmirii situațiilor financiare, și/sau experiență în efectuarea auditului în sectorului societăților financiare,
-Cunoașterea standardelor internaționale de evidență și raportare;
-Cunoașterea legislației in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
-Capacitate de a prelucra informațiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
-Capacitate managerială privind conducerea Departamentului,
-Experienta in utilizarea programelor 1C .

Înregistrare

Restabilirea parolei

Se încarcă...