37.9k
Home  »     »   Contabil casier – Colegiul de Arte Plastice „Alexandru Plamadeala”
angajeaza:Contabil casier – Colegiul de Arte Plastice „Alexandru Plamadeala”
19.11.2018
  • Chisinau
  • Superioare
  • Full-time
  • 3500-4000

DESCRIEREA POSTULUI SI RESPONSABILITATI DE BAZA

  • Anywhere

Efectuarea operațiunilor de casă (încasarea si depunerea numerarului la conturile institutiiei, întocmirea registrului de casă, acceptarea cardurilor, etc.)
Evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu tertii, emiterea facturilor, altor documente primare
Participă la efectuarea inventarierii bunurilor materiale, mijloacelor băneşti, decontărilor şi altor operaţiuni bancare.
Evidența contabilă în domeniul salarizării, completarea raportărilor fiscale şi statistice lunare, trimestriale şi anuale
Asigurarea securităţii şi completării documentelor contabile primare în conformitate cu standartele naţionale;

Institutia oferă condiţii de munca bune, stabilitate, salariu achitat la timp, întreg pachet social conform legislației RM.

asddddddddddasddsada

To apply for this job email your details to stirbu_adrian@yahoo.com

Cerinţe faţă de candidat

- Studii superioare în domeniul finanțe/contabilitate;
- Experiența de lucru în funcţia de contabil - nu mai puțin de 1 an;
- Experienţa ducerei evidenţei contabile, evidenţa impozitelor;
- Cunoaşterea standartelor evidenţei contabile şi impozitării;
- Cunoașterea programului 1-C;
- Cunoașterea PC : Word, Excell – nivel avansat;
- Cunoaşterea limbilor romană și rusă;
- Grad înalt de responsabilitate si confidentialitate;
- Gîndire analitică, atenție la detalii, onestitate.

Înregistrare

Restabilire

Se încarcă...